herbaty gastronomiczne

herbaty gastronomiczne

Raka szyjki macicy - Objawy raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest drugim najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet na całym świecie, i to pozostaje główną przyczyną zgonów spowodowanych nowotworami u kobiet w krajach rozwijających się.psycholog Warszawa W Stanach Zjednoczonych, jest czwartym najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet po raku piersi, jelita grubego i trzonu macicy.butla z tlenem medycznym Częstość występowania inwazyjnego raka szyjki macicy spadła systematycznie w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich kilku lat; jednak nadal rośnie w wielu krajach rozwijających się. Zmiana tendencji epidemiologicznych w Stanach Zjednoczonych została nadana masowych badań przesiewowych z badań wymazów Papanicolaousa (PAP).

Historia:

Ponieważ kobiety są sprawdzane regularnie, najczęściej odkrycie jest nieprawidłowy wynik Badanie cytologiczne.

Klinicznie, pierwszym objawem jest nieprawidłowe krwawienie z pochwy, zazwyczaj postcoital.

Pochwy dyskomfort, cuchnące rozładowania i bolesne oddawanie moczu nie są rzadkością.

Nowotwór rośnie poprzez zwiększenie w górę, do jamy macicy, w dół, do pochwy, a w kierunku poprzecznym do ściany miednicy. Może zaatakować pęcherza i odbytnicy bezpośrednio.

Objawy, które mogą rozwijać, takich jak zaparcia, krwiomocz, przetoki i niedrożności moczowodu z lub bez hydroureter lub wodonercza, odzwierciedlać lokalną zaangażowanie narządów.

Triada obrzęku nóg, ból i wodonercza sugeruje zaangażowanie miednicy ściany.

Wspólne tereny dla przerzutów odległych obejmować węzły chłonne extrapelvic, wątroby, płuc i kości.

Fizyczny:

U pacjentów z wczesnym stadium raka szyjki macicy, badania fizyczne odkrycia mogą być stosunkowo normalne.

W miarę postępu choroby, szyjki macicy może być nieprawidłowy wygląd, erozją brutto, wrzodów lub masy. Nieprawidłowości te mogą rozciągać się do pochwy.

masaż klasyczny Poznań - autor artykułu